සංස්කෘතික ඇමති තුමාගේ ඉන්ටනෙට් භීතිකාව

7

Posted by chanakalin | Posted in අදහස් | Posted on 12-05-2012

මේ දැං පොඩ්ඩකට කලින් කාලෙකට පස්සෙ ITN News බැලුව.  විමසුම කියලඑකක් තියනවනෙ. ඒකෙ කියනව සංස්කෘතික ඇමතිතුමා වර්තමාන ආණ්ඩුවෙ ඇමති කෙනෙක් උනේ ඒ කාලෙ ඉන්ටනෙට් ෆේස්බුක් තිබුණෙ නැති නිසාලු. බාල පරම්පරාව නැති නාස්ති වෙන්නෙත් ඉන්ටනෙට් නිසාලු. ඒක නිසා වෙන්න ඇති 22% බදු මුදලක් ඉන්ටනෙට් පාවිච්චි කරද්දි අපෙන් අය කරන්නෙ.

ඉන්ටනෙට් වලට ගොඩ දෙනෙක් බය වෙන්න හේතුවක් තියනව. ගොඩක්ම දේශපාලකයො. මොකද ලෝකෙ මෙහෙමයි කියල බොරු අතාරින්න බෑ ඇත්ත තත්වෙ මොකක්ද කියල රටම දන්නව. අනිත් කාරණේ රස්සාවක් නැත්නම් ඉන්ටනෙට් හරහා ගෙදර ඉඳන් හරි රස්සාවක් කරන්න පුළුවන් මේ වෙද්දි. ඉගෙනගන්න කෙනෙකුට උනත් ඉන්ටනෙට් කියන්නෙ හොඳ සම්පත් ගබඩාවක්. ඉගෙනගත්තු අය වැඩි වෙනව කියන්නෙ රස්සා ඉල්ලගෙන පස්සෙන් වැටෙන සංභ්‍යාව අඩු වෙනව.  ඒ කියන්නෙ ඊලඟ ඡන්දෙට පාප්ප බාල්දි උස්සන් යන්නයි “ජය වේවා” කියන්නයි ඉන්න කට්ටිය අඩු වෙනව.

හැම දේම හොඳ පැත්තක් වගේම නරක පැත්තකුත් තියනව. හොඳ පැත්ත වහගෙන නරක විතරක් ඉස්මතු කරන එක කොහොමත් විමසුම පිටපත ලියන කෙනාගෙ හැටියක්. ඉස්කෝලෙක දේශනේකට ඇවිල්ල ලව් ලෙටර් ලියන හැටි කියන මාධ්‍යවේදියෙක්නෙ ඒ. එයාල කොහොම කීවත් ඉන්ටනෙට් වලට බැන බැනා එයාල කියපු කතා මම ඇහුවෙත් ITN එකේම Live web cast එකෙන් 😛

Comments (7)

ඔය ෆේස්බුක්,‍ටුවිටර් වගේ සමාජ ජාල වෙබ් අඩවි හරහා ආන්ඩු පෙරලෙන්න වැඩ සිද්ධ වෙච්ච කාලෙකුත් තිබුනනේ.මම හිතන්නේ මේ කටිටිය බය ඒක නිසා වෙන්න ඇති

ඉන්තර්ජාලය කියන්නේ පෑහෑදිලිවම දෑනුම ගබඩාවක්,ඒ ගෑන කිසිම විවාදයක් නෑ,අනික ෆෙස්බුක් වලට බනින අයට කියන්න තියෙන්නේ,කාර්යබහුල වු අපේ ජීවිතේට සමාජය බොහොම ලෙසියෙන් ඇසුරු කිරීමට මාද්‍යක් තමයි ෆේස්බුක් කියන්නේ,
බොහෝ දේශපාලක්න්‍යයින් නිසි අද්‍යාපනයක් ලත් අය කියන්න අමාරුයි,මේ අය කෑමති නෑ රටේ පොඩි පරපුර ඉගන ගන්නවට,ඒකයි මේවගේ හරක් කතා කියන්නේ,අනික දෑනට තියන අද්‍යාපන කප්පාදුව බෑලුවාම මේක හොදටම පෑහෑදිලි වෙනවා.

හැහ් ලංකාවනෙ කොල්ලො

හනේ මුංව #@%^@&^$ ඉඳං පට්ට ගහන්න එපැයි

ඔව් ඕකා ඒ දවස් වල ඉන්ටනෙට් එකෙන් බේරෙන්නනේ ජීනා මැඩම්ගෙ ෆයර් වෝල් එක ඇතුලට වෙලා ඉදල තියෙන්නෙ කොහෙද යන පොලිස් කාරයො වගෙයක් ජීනා මැඩම්ගෙ ෆයර් වෝල් එක හැක් ක‍රල Sunday leader පත්ත‍ර කාරයත් එක්ක මූව අපයෝජනය ක‍රල මුගේ වාසනාවට ඒදවස් වල ගොසිප් සයිට් වඩිය ජනප්‍රිය නැහැ නැත්නම් මූට සංස්කෘතික ඇමතිකම කලින්ම හම්බ වෙනව.

http://www.thesundayleader.lk/2011/01/16/a-sanctimonious-humbug/

ITN එකේ වැඩේ කොහොමත් කරුණු විකෘති කරලා දක්වන එකනේ.

තොහොමත් ඔය “සදාචාරෙ”, “දුරාචාරෙ” වගේ මාතෘකා ගැන කතා කරන්නෙම “චාරයක්” නැති උන්ම තමයි.

Write a comment